Baskı Çözümleri

İstanbul Kültür Üniversitesi akademik, idari personel ve öğrencilere baskı hizmeti sunmaktadır. Akademik ve idari personel, üniversite bünyesinde kullanmakta oldukları bilgisayarlarından ya da şahsi bilgisayarlarından çıktı alabilmektedir. Yazıcıların, akademik ve idari personel kimlik kartlarına tanıtılmasından sonra tüm kampüslerde bu hizmetten ücretsiz olarak yararlanılmaktadır.  Öğrencilerimiz ise yazıcı hizmetinden, Mali İşler Dairesinden yatırdıkları ücret karşılığında Ataköy, Şirinevler, İncirli ve Basınekspres  kampüslerinden yararlanabilmektedirler. Linux işletim sistemine destek verilmemektedir. WebPrint hizmeti bulunmamaktadır. 

  • Ataköy kampüsümüzde akademik ve idari kadro için toplam 59 adet, öğrenciler için de toplam 1 adet Kyocera yazıcı bulunmaktadır. 
  • Şirinevler kampüsümüzde akademik ve idari kadro için toplam 16 adet, öğrenciler için de toplam 2 adet Kyocera yazıcımız bulunmaktadır.
  • İncirli kampüsümüzde akademik ve idari kadro için toplam 5 adet, öğrenciler için de toplam 1 adet Kyocera yazıcı bulunmaktadır. 
  • Basınekspres kampüsümüzde akademik ve idari kadro için toplam 14 adet, öğrenciler için de toplam 1 adet Kyocera yazıcı bulunmaktadır. 
  • Kız yurdumuzda öğrenciler için de toplam 1 adet Kyocera yazıcı bulunmaktadır. 
  • Yazıcılarımızın fotokopi tarama, e-postaya tarama, klasöre tarama ve OCR tarama gibi özellikleri bulunmaktadır. Ayrıca istenildiği zaman mobil telefonlardan çıktı alınabilmektedir.

Ataköy, Şirinevler ve İncirli kampüslerinde katlarda bulunan Kyocera Taskalfa yazıcıların kullanım kılavuzları aşağıdaki gibidir: 

Akademik ve İdari Kadro  
Mobil Yazdırma  
Öğrenciler  

Yazıcı hizmetinde yaşanan sorunlar için öğrencilerin gözetmen öğretmenlerine bildirimde bulunmaları, akademik ve idari personelin ise www.orion.iku.edu.tr adresi üzerinden “destek talebi” oluşturmaları gerekmektedir.


Son Güncelleme Tarihi: Pa, 07/01/2018 - 18:32