E-Posta Hizmetleri

İstanbul Kültür Üniversitesi Bilgi Sistemleri ve Teknolojileri Daire Başkanlığı, ÖĞRENCİ VE PERSONELİMİZE e-posta hizmeti sunmaktadır... 

PERSONEL
İnternet üzerinde İKÜ kurumsal e-posta hizmetine https://mail.iku.edu.tr adresinden ulaşabilirsiniz. E-posta hesabınıza giriş yaparken kullanıcı adı bölümüne e-posta adresinizi, parola bölümüne ise UNIPASS parolanızı girmelisiniz.  Kurumsal e-postanıza Microsoft Outlook üzerinden erişmek için BST ofisinde Destek Biriminden yardım alabilirsiniz.
 

e-posta giriş görseli


 

ÖĞRENCİ
Öğrenci e-posta girişi için http://login.iku.edu.tr adresindeki “Office 365” icon’una tıklayarak girebileceğiniz gibi https://login.microsoftonline.com adresini kullanarak da erişebilirsiniz. İKÜ Öğrenci e-posta hizmeti bir Microsoft Office 365 uygulamasıdır. Bu nedenle lokasyon bağımsız olarak internet erişimi olan her noktadan verilen hizmetlere erişim sağlayabilirsiniz.


Giriş yaparken http://login.iku.edu.tr adresine girerek aşağıdaki resimde görüleceği üzere “Office 365” icon’una tıklayarak login sayfasına ulaşabilirsiniz.
 

e-posta


https://login.microsoftonline.com adresini kullanarak erişmek istediğinizde aşağıdaki ekran gelecektir. Bu ekrana kullanıcı adı olarak e-posta adresinizi yazmanız gerekir. E-posta adresiniz öğrencinumarası@stu.iku.edu.tr formatındadır.

e-posta

 


Son Güncelleme Tarihi: Per, 04/04/2019 - 13:47