UnıPass

Unipass kullanıcı adı ve şifresi ile üniversitemizde sunulan tüm bilişim teknolojileri hizmetlerine erişebilirsiniz.
 
Şifre Değiştir

Şifremi nasıl değiştirebilirim?

Unipass parolanızı değiştirmek için,

selfservis.iku.edu.tr adresini açtıktan sonra kullanıcı kimliği alanına İKÜ personel kullanıcı adınızı ya da öğrenci numaranızı giriniz. Şifre kısmına ise son kullanmış olduğunuz şifreyi giriniz.
 

Parolayı değiştir linkine tıklayın.
 

En üstteki alana eski şifrenizi girin. 2. ve 3. alanlara yeni şifrenizi girin. Şifreniz en az  7 karakterden oluşmalı; 1 tanesi büyük olmak üzere en az 3 harf ve 2 rakam içermeli, adınızı, soyadınızı ya da kullanıcı adınızı, cep telefonunuzu, doğum tarihinizi, TC kimlik numaranızı İÇERMEMELİDİR.
 

Eğer şifrenizi hatırlamıyorsanız yeni şifre almak için:
 
1-  Self servis sayfasında bulunan şifremi unuttum linkini kullanabilirsiniz.
2- Öğrencimiz iseniz üniversitemizde kayıtlı olan cep telefonunuzdan 2322’ye “İKÜ ÖğrenciNumarası TCKimlikNumarası” formatıyla SMS atabilirsiniz.
3- Personelimiz iseniz üniversitemizde kayıtlı olan cep telefonunuzdan 2322’ye “İKÜ KullanıcıAdı TCKimlikNumarası” formatıyla SMS atabilirsiniz.
 
Yeni şifreniz ORION sisteminde kayıtlı cep telefonu numaranıza SMS ile gelecektir. 
 
Sistemde cep telefonu bilgisi kayıtlı değil ise bu bilgi yalnızca Öğrenci İşleri Daire Başkanlığı tarafından değiştirilebilir.
 
Cep telefonu değişikliği yapıldıktan yarım saat sonra selfservis.iku.edu.tr adresi üzerinden yeniden şifre talebinde bulunulabilir.
 
Herhangi bir sorun yaşamanız halinde yerleşkelerimizde bulunan BST ofislerine 08.30 - 18.00 saatleri arasında veya okul dışında iseniz bst_destek@iku.edu.tr adresine mail atarak yardım alabilirsiniz.