UnITIme

UniTime, dersler, sınavlar ve etkinlik yönetimi için hazırlanmış kapsamlı bir etkinlik ve kaynak planlama sistemidir. Üniversitelerin fiziki kaynaklarının en etkin ve optimum şekilde kullanılmasını amacı ile geliştirilmiş, Apereo vakfı çatısı altında bulunan JAVA tabanlı açık kaynak kodlu bir yazılımdır.

Sistem ana hatları ile 4 modülden oluşmaktadır:

  • Course Timetabling & Management (Ders Planları Oluşturma ve Yönetme Modülü)
  • Examination Timetabling (Sınav Planı Oluşturma Modülü)
  • Event Management (Etkinlik Yönetimi Modülü)
  • Student Scheduling (Öğrenci Zaman Çizelgesi Modülü)

2015-2016 Bahar dönemi ile birlikte İKÜ zaman çizelgeleri UniTime tarafından hazırlanmaya başlanmıştır, yine aynı dönem vize ve bütünleme sınavı takvimi de UniTime ile hazırlanmıştır. Hali hazırda İKÜ olarak Course Timetabling & Management, Examination Timetabling, Event Management modüllerini etkin olarak kullanmaktayız. 

İKÜ Yazılım Geliştirme Birimi olarak UniTime projesinin geliştirilmesi, üniversitemize uyarlanması, gerekli entegrasyonların geliştirilmesi (SAP, AD v.b.), çıktıların raporlanması, periyodik kullanım eğitimleri düzenlemek, geleceğe dönük öngörü ve planlama çalışmaları gibi temel görevlerimiz bulunmaktadır.

Şu anda UniTime 4.2 versiyonunu kullanmaktayız. Yine UniTime projesinin Türkçe diline uyarlanması görevi, UniTime projesinin geliştiricisi olan Sayın Tomas Müller tarafından İKÜ BST Yazılım Geliştirme Birimine verilmiştir.


Son Güncelleme Tarihi: Per, 10/25/2018 - 10:59