MIcrosoft Flow

Microsoft Flow, dosyaları eşitlemek, bildirimler almak, veri toplamak ve daha fazlası için sık kullandığınız uygulamalar ile hizmetler arasında otomatik iş akışları oluşturmanıza olanak sağlayan bir Office 365 hizmetidir.
Microsoft FlowÖrneğin; şirketiniz hakkında konuşan popüler Twitter takipçilerini Dynamics CRM’e müşteri adayı olarak ekleyebilir ve sonra bir takip e-postası gönderebilirsiniz.


Microsoft Flow ile Yapabilecekleriniz

  • Kritik bildirimlere veya e-Postalara anında yanıt verme
  • Bir iş öğesi güncelleştirildiğinde tüm ekibi bilgilendirme
  • Yeni müşteri adaylarını yakalama, izleme ve takip etme

Akış Oluşturma ve Yönetme
Akış oluşturmak ve yönetmek için web uygulamasını veya mobil uygulamayı kullanabilirsiniz. Seçtiğiniz platformdan bağımsız olarak sorunları tanılamak, verileri eşitlemek ve daha bir sürü işlem kolayca Flow üzerinde yapılabilir:

  • Akışları istediğiniz yerden açma veya kapatma
  • Bir akış başarısız olduğunda görme
  • Ayrıntılı çalıştırma geçmişi raporlarını gözden geçirme
  • Çalıştırmaları bildirim türüne göre görüntüleme ve filtreleme

Şablonlar
Microsoft Flow üzerindeki şablonları görüntülemek için öncelikli olarak yapmanız gereken login.microsoftonline.com adresinden kullanıcı adı ve şifreniz ile oturum açmaktır. Flow sayfasına giriş yaptığınızda Şablonlar bağlantısına tıkladığınızda hemen kullanabileceğiniz birkaç şablonla karşılanırsınız.

Microsoft Flow

Her şablon, bir olay meydana geldiğinde bildirim alma, bir hizmetten diğerine yeni bir dosya kopyalama gibi belirli bir amaç için tasarlanmıştır. Kullanıma hazır olan şablonları hesabınıza eklemek için yapılandırmanız yeterlidir.
Bunu yapmak için, Bu şablonu kullan’a tıklayın, gerekli hizmetlerde oturum açın ve ardından gösterilen formları tamamlayın.


Sıfırdan Akış Oluşturma
Şablonlar arasında, isteğinize uygun şablonu bulamıyorsanız, sıfırdan akış oluşturabilirsiniz. Sıfırdan akış oluşturduğunuzda boş bir tuvalden başlayıp hizmet, tetikleyici ve eylemler ekleyerek akışınızı oluşturabilirsiniz.
Flow sayfanızın Akışlarım bağlantısına tıkladığınızda, sağ tarafta bulunan +’ya tıklayarak yeni bir akış başlatabilirsiniz.
 

Bir Akışın Yapı Taşları
Şablon aracılığıyla veya sıfırdan oluşturmanızdan bağımsız olarak tüm akışlarınız, belirli yollarla birlikte çalışan ve akış çizelgelerine benzeyen yapı taşlarına sahip olur.

Microsoft Flow

Son Güncelleme Tarihi: Çar, 07/11/2018 - 15:50