MIcrosoft Forms

Microsoft FormsMicrosoft Forms, öğretim üyelerinin ve öğrencilerin hızla ve kolayca test, anket, kayıt gibi çeşitli formlar oluşturmasını sağlar.

 

İlk yapmanız gereken Formlarım başlığı altında Yeni Form seçeneğine tıklamaktır.
Microsoft Forms


Formunuzu Adsız Başlık alanına tıklayarak adlandırabilir, isteğe bağlı olarak alt başlık / açıklama ekleyebilirsiniz. Form adları en çok 90 karakter, alt başlık ise en çok 1000 karakter içermektedir.
Microsoft Forms

Oluşturulan forma soru eklemek için Soru Ekle’ye tıklanır. Bu alandan Seçenek, Metin, Derecelendirme ve Tarih soruları eklenebilir.
Microsoft Forms

Seçenekli sorular için, sorunuzu ve seçim alanlarını doldurmanız yeterlidir. Bu alandan birden fazla seçenek eklenebilir, var olan seçenek silinebilir. Sorunun altındaki ayarlarda değişiklik yaparak bir sorunun zorunlu olması seçilebilir veya birden çok seçime izin verilebilir.

Microsoft Forms
Metin soruları için, Soru Ekle alanından Metin seçeneği seçilmelidir. Daha uzun yanıtlı sorular için bu alandan Uzun Yanıt seçilmelidir. Yanıtın sayıdan oluşması gerektiği durumlarda sağ alttan Kısıtlamalar seçilmeli ve sayısal kriter belirlenmelidir.
 

Microsoft Forms
Formunuzu oluşturmadan önce mobil cihazda veya bilgisayarda nasıl göründüğüne bakmak için sağ üstten Ön izleme’ye tıklayabilir, test etmek için yanıtlarınızı girebilirsiniz. 

Microsoft Forms

Microsoft Forms

Oluşturduğunuz formun temasını sağ üstten isteğe bağlı olarak değiştirebilir, paylaşabilirsiniz. Formlar web tarayıcısı kullanılarak, bilgisayar veya mobil cihazlarda yanıtlanabilir. Elde edilen veriler kolayca Excel'e aktarılabilir.


Son Güncelleme Tarihi: Çar, 07/11/2018 - 15:50