Mıcrosoft Teams

TeamsMicrosoft Teams, Office 365 altyapısı ile çalışan, ekip içi iletişim uygulamasıdır. Microsoft Teams üzerinde ekip üyeleri ile aynı yerde görüşmeler yapabilir, dosyaları ve notları paylaşabilir ve daha birçok etkinlik gerçekleştirebilirsiniz.

Kanallar, ekip üyelerinin belirli konulara odaklanmış konuşmalar yapmasına olanak tanır. Size ilginç gelen veya konunuza uygun olan bir kanal gördüğünüzde, o kanalı takip etme (veya favorilerinize ekleme) seçeneğiniz vardır.

Teams

 

 

İlk yapmanız gereken, ana sayfada bulunan “Ekip Oluşturma” alanının üzerine fare ile gelerek Ekip Oluştur’a tıklamaktır.

 

 

 

 

 

Açılan ekranda herhangi bir ekip seçilebilir.

Teams

 

 

 

 

Bir sonraki ekranda gerekli alanlar doldurulmalı ve İleri seçilmelidir.

Teams

 

 

 

Bir sonraki aşamada ekibe katılacak üyeleri arama yöntemiyle bularak ekleyebilirsiniz.

 

Teams

Ekibinize bir kanal eklemek için ekip adınızın yanında bulunan … seçilir ve kanal eklenir.

Teams

Teams

Ekibin tamamı, kanallardaki görüşmeleri görebilir ve arayabilir. Görüşmelere katılabilir, önemli görüşmeleri beğenebilir veya kaydedebilir, mesajınızı görmesi için belirli kişilerden bahsedebilir ve görüşmeye eklenen bir dosyayı düzenleyebilir.

Sekmeleri kullanarak ekip üyelerine, hizmet ve dosyalara hızlı erişme olanağı sağlayabilirsiniz. Sekmeler, her zaman ekranın sağ üst kısmında görünür, böylece herkes kolayca erişebilir.

Teams

Sekme eklemek için ekranda görülen + tıklanır ve eklenecek sekme seçilir.

 


TeamsAna sayfanın solunda bulunan sekmelerde bulunan Sohbet alanından ekip dışı özel görüşmeler yapabilirsiniz.

Dosyalar alanından yakın zamanda kullanılan dosyalara hızlı erişim sağlayabilirsiniz.

Atamalar alanında ise, öğretmenler öğrenci çalışmalarını oluşturabilir, dağıtabilir, izleyebilir veya gözden geçirebilir. Öğrenciler ise bu araçtan yararlanarak ödevlerin son teslim tarihlerini izleyebilir, çalışmalarını teslim edebilir ve geri bildirimleri kontrol edebilir.

Microsoft Teams’e login.microsoftonline.com adresinden ulaşılabileceği gibi, kullanıcı adı ve şifreniz ile giriş yaptıktan sonra uygulamayı bilgisayarınıza da indirebilir, hızlı erişim sağlayabilirsiniz.
 


Son Güncelleme Tarihi: Per, 06/28/2018 - 15:59